فان 20


گروه اجتماعی ـ مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس از برگزاری مراسم تشییع و تدفین ۹ شهید گمنام تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی در استان خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، حمیدرضا گرامی، مدیركل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس امروز، ۲۲ شهریور در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز با بیان اینكه در تاسوعا و عاشورای حسینی مراسم تشییع و تدفین شهدای گمنام در این استان برگزار خواهد شد، گفت: ۱۳۵ شهید گمنام توسط کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد نیروهای مسلح به تازگی تفحص شده‌اند که تشییع اولیه همه این شهدا در استان تهران در حال انجام است.
وی افزود: بنا به درخواست استان‌ها جهت عزیمت تعدادی از این شهدا، اعزام ۹ شهید به استان فارس نیز به موافقت رسید که امشب ۲۲ شهریور وارد فرودگاه شهید دستغیب شیراز می‌شوند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس ادامه داد: در نخستین برنامه هر ۹ شهید گمنام در مراسم بزرگ شیرخوارگان حسینی در حرم مطهر احمدبن موسی(ع) و سایر مناطق حضور پیدا خواهند کرد.
گرامی بیان كرد: بر اساس درخواست‌ها، شهدای گمنام تا پیش از آیین تدفین در تکایا و هیئات مذهبی دهه اول محرم حضور پیدا خواهند کرد و یکشنبه، ۲۵ شهریور مقارن با هفتم محرم مراسم وداع با آنها در حرم احمدبن موسی(ع) برگزار خواهد شد و دوشنبه، ۲۶ شهریور مراسم تشییع از میدان شهدا و خیابان پیروزی آغاز می‌شود و با حضور اقشار مختلف مردم هشت شهید به پنج شهرستان استان فارس عزیمت داده می‌شوند.
وی با بیان اینکه شهرستان‌های داراب، جهرم، خرامه، اقلید و لارستان میزبان این شهدا خواهند بود، گفت: دو شهید در فدامی داراب، دو شهید در نظام‌آباد اقلید، دو شهید در معزآباد خرامه، یک شهید در تیپ ۳۳ المهدی جهرم، و یک شهید در پادگان شهید نجفی‌لاری لارستان به خاک سپرده خواهند شد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس اضافه کرد: یک شهید باقی مانده نیز پس از ایام عاشورای حسینی در مرکز صدا و سیمای استان فارس خاکسپاری می‌شود.
گرامی ادامه داد: شهدای تفحص شده مربوط به تک دشمن در سال ۶۷ در عملیات‌های والفجر ۸، کربلای ۴، خیبر و رمضان هستند؛ که در سنین ۱۶، ۱۸، ۲۰، ۲۲، ۲۳، ۲۶، ۳۰ و ۳۲ ساله به درجه شهادت نائل شده‌اند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری پنج هزار و ۷۰۰ عنوان برنامه همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در استان خبر داد.
وی، برگزاری مراسم رژه، تقدیر از سربازان، برگزاری نشست‌های تخصصی با تبیین نقش محوری ولایت فقیه در به ثمر رسیدن انقلاب، توجه به اقتصاد مقاومتی و ترغیب در حمایت از کالای ایرانی، پاسداشت پیشکسوتان و فرماندهان شهید دوران دفاع مقدس، تبیین نقش و جایگاه زنان در دفاع مقدس، و…از ویژه برنامه‌هایی است که طی یک هفته از ۳۱ شهریور تا هفتم مهرماه جاری اجرایی می‌شوند.
انتهای پیام

درباره : سرگرمی و فان